Denníky

Pre použitie niektorých funkcií je potrebné mať JAVASCRIPT zapnutý!Denník slamenného vdovca

DENNÍK SLAMENNÉHO VDOVCA
Pondelok
Som sám doma, žena odišla na týždňovú služobku. Je to skvelý pocit. Urobil som si presný plán. Viem kedy vstanem, koľko času strávim v kúpeľni a koľko mi zaberú raňajky. Prepočítal som aj čas na umývanie riadu, upratovanie a vyvádzanie psa. Nechápem, prečo ženy o domácnosti toľko hovoria, keď je to činnosť, ktorá zaberá tak malo času.

Utorok
Musím sa znovu pozrieť na svoj časový rozvrh. Zdá sa mi, že vyžadovať malé zmeny. Prišiel som však na zlepšovák - párky môžem ohrievať v polievke. Ušetrím tak jednu nádobu, ktorú nemusím umývať. Rozhodne nemienim denne vysávať ako si to priala žena.
Stačí sa prezúvať a psovi utierať labky - to je všetko. Inak sa cítim skvelo.

Streda
Mám pocit, akoby mi domácnosť zaberala viac času, ako som odhadoval. Budem to musieť zracionalizovať. Začal som polievkami v sáčku. Jedlo sa totiž nemá pripravovať dlhšie, ako sa je.
Problém mam s ustielaním. Myslím, že nie je nevyhnutne postieľať každý deň, keď večer zase pôjdem spať.

Štvrtok
Podarilo sa mi vyliezť z postele tak, že som takmer vôbec nerozhádzal prikrývky. Stačilo len trochu vyrovnať deku. Chce to však cvik.
Je potrebné, aby sa človek v posteli veľmi nevrtel. Bolí ma síce pre to chrbát, ale azda to napraví horúca sprcha. Mimochodom, mam ďalší zlepšovák - je zbytočné jesť zakaždým z iného taniera. Špiniť stále nové riady, to je mrhanie. Koniec koncov, veď aj pes žerie stále z jednej misky.
P.S.: Na obed aj večeru som mal párky.

Piatok
Nepríjemné zistenie - ráno párok chutí dobre, na obed menej, večer vôbec. Pes však dostal len sušené jedlo, nešpiní misku. Inak by som si pripadal ako umývačka riadu. Prišiel som na to, že polievku môžem jest rovno z hrnca. Chuti rovnako a nepotrebujem žiadne taniere ani naberačku! Mam však problém - neviem, čo budem jest zajtra. Konzervy neprichádzajú do úvahy, špiní sa pri tom otvárač.

Sobota
Na čo sa večer vyzliekať, keď sa ráno zas musím obliecť? To si radšej dlhšie pospim. Navyše sa nemusím vôbec prikrývať, takže posteľ zostane ustlaná. Raňajkovať budem len to, čo sa nemusí rozbaľovať, otvárať, krájať, natierať, variť alebo miešať. Tieto činnosti ma rozčuľujú.

Nedeľa
Pozerali sme so psom v televízií, ako sa ľudia kŕmili lákavými pochúťkami. Obaja sme mali plne ústa slín. My sme raňajkovali niečo zo psej misky. Ani jednému to nechutilo. Viem, mal by som sa umyť, oholiť, učesať, ísť so psom von, umyť riad a nakúpiť, ale už nevládzem.......


Vložil Igsen01 dňa 14-09-2008 Prezretá 3869x Komentovaná 1x

Páčila sa ti m@ilovina? Ohodnoť ju, okomentuj alebo pošli priateľovi na mail.

Hodnotenie: 4.75 (12x)
Pošli m@ilovinu mailom Vlož komentár k m@ilovine Linkuj a zdieľaj

Komentáre: 1


1.vitalita poslal komentár 26-12-2014 19:31:13

To sú celí muži. Nič nového pod slnkom.