Historky a rozprávky

Pre použitie niektorých funkcií je potrebné mať JAVASCRIPT zapnutý!Poznámky rozhodcu na ochutnávke CHILLI

Poznámky neskúseného rozhodcu menom Frank z východného pobrežia:

Nedávno som bol poctený pozvaním k rozhodovaniu na súťaži vo varení chilli.
Jeden z rozhodcov totiž ochorel a ja som sa práve pýtal jedného z rozhodcov, kde nájdem stánok s pivom. Zostávajúci dvaja rozhodcovia (rodení Texasania) ma uistili, že to chilli nie je tak ostré ako sa hovorí a okrem toho medzi ochutnávkami sa splachuje pivom, ktoré dostanem v neobmedzenom množstve zadarmo. Takže som ponuku prijal.

Nasledujú opisy bodovacích lístkov:

#1: Miková príšerná šialená pálivá strašná obluda:
Rozhodca 1: Moc rajčín. Príjemne rýchly nástup.
Rozhodca 2: Jemná, osviežujúca chuť rajčín. Nijako výrazne ostré.
FRANK: Kurvafix, čo je to za svinstvo? Odlúpilo by to farbu z cesty! Plamene uhasilo až druhé pivo. Dúfam, že toto bolo to najhoršie čo ma mohlo stretnúť; títo Texasania sú fakt blázni.

#2: Arturov plameňák:
Rozhodca 1: Krásna dymová vôňa, jemná príchuť bravčového. Slabučko nahorklý chvostík.
Rozhodca 2: Skvelá chuť domácej grilovacej omáčky; aby som to bral vážne by tam ale muselo byť ďaleko viacej korenia.
FRANK: Chráňte pred deťmi! Fakt neviem čo by som mal okrem bolesti cítiť. Musel som odháňať ľudí čo mi chceli poskytnúť masáž srdca aby radšej bežali pre pivo. Keď videli môj ksicht, hneď narazili ďalší sud.

#3: Fredov Požiar v stajni:
Rozhodca 1: Perfektné požiarnické chili! Perfektne ostré, možno by to chcelo fazuľu.
Rozhodca 2: Chili bez fazule, mierna, príjemná príchuť morskej soli, virtuózna práca s korením.
FRANK: Volajte protichemickú jednotku, niekto tu vysypal cisternu jadrového odpadu! Nosná sliznica ma páli ako by som šnupal kyselinu sírovú. Všetci už poznajú postup: pivo mi podávajú reťazou aby som nezhorel. Barmanka ma buchla do chrbta aby som sa neudusil; chrbticu mám teraz pred sebou na stole. Zo všetkého toho piva už som tiež pekne na sračku.

#4: Bubbova čierna mágia:
Rozhodca 1: Omáčka s čiernou fazuľou, prakticky žiadne korenie. Fakt slabota.
Rozhodca 2: Čierna fazuľa s mierne nakyslou príchuťou. Dalo by sa to možno použiť ako omáčka k dusenej rybe, ale chili to rozhodne nie je.
FRANK: Cítil som že mám niečo na jazyku, ale žiadnu chuť; je možné aby chuťové poháriky na jazyku úplne odumreli? Sally, barmanka, stála pripravená za mnou s táckou litrákov; táto 150 kilová mašica začína vypadať celkom ohnivo, skoro ako ten toxický odpad čo tu musím žrať. Že by chilli bolo afrodiziakum?

#5: Lindin odstraňovač rúžu a pier:
Rozhodca 1: Silné, mäsité chili. Čerstvo pomleté cayenské korenie, veľmi ostré, bleskový nástup. Veľmi pôsobivé.
Rozhodca 2: Chili so sekaným hovädzím mäsom, predstavoval by som si trochu viacej rajčín. Cayenské korenie je skvelý nápad.
FRANK: Zvoní mi v ušiach, pot sa zo mňa leje, a nemôžem zaostriť oči. Uprdol som si a niekoľko ľudí za mnou museli odviesť na ARO.
Súťažiaca sa urazila, keď som utrúsil že mi tá jej leptacia pasta zrejme spôsobila trvalé poškodenie mozgu. Sally mi musela zastaviť krvácanie z jazyka prúdom piva z pípy priamo na jazyk. Asi mi odpadnú pery a vypadajú zuby. A na viac ma serie, že obaja tunajší rozhodcovia majú stále reči, aby som prestal kričať. Najradšej by som tých vidlákov nakopal do zadku.

#6: Verina veľmi vegetariánska variácia:
Rozhodca 1: Riedka, ale veľmi chutná vegetariánska omáčočka. Perfektne vyvážený pomer korenia a papriky.
Rozhodca 2: Zatiaľ najlepšie. Agresívna zmes korenia, papričiek, cibule a cesnaku. Špička.
FRANK: Moje črevá sú v jednom ohni. Keď som si uprdol, posral som a mám strach, že to prežerie stoličku a ja padnem na znak. Nikto už za mnou nepostáva, okrem Sally. Musí byť ešte väčší magor než som si myslel. Necítim hubu a zadok si budem musieť rok utierať snehom.

#7: Susanina strašná šialenosť:
Rozhodca 1: Stredne ostré chili, príliš mnoho nakladaných papričiek z konzervy.
Rozhodca 2: M-hm, chutí to ako by tam kuchárka tu pixlu korenia hodila až na poslednú chvíľu. Musím vyjadriť svoje obavy o Franka; vypadá ako by nebol celkom vo svojej koži a neustále sprosto kľaje.
FRANK: Keby som si v hube odpálil granát, vôbec by som to necítil. Na jedno oko nevidím, počujem len príšerne hlasný hukot. Celé brucho som si upatlal, keď som si lyžicou miesto do úst trafil do oka. Nohavice mám plné sračiek horúcich ako láva. Aspoň doktori pri pitve pochopia, na čo som skapal. Prestávam dýchať; strašne to páli. Aj tak všetok kyslík zhorí než mi príde do pľúc. Keď sa budem potrebovať nadýchnuť, budem vzduch nasávať tou dierou, ktorou sa mi žalúdok preleptal von.

#8: Chili číslo 8:
Rozhodca 1: To najlepšie na koniec; perfektná kombinácia chili, bezpečná pre všetkých vrátane detí, nijako prehnane ostrá, napriek tomu príjemne prekrví.
Rozhodca 2: Zlatý klinec súťaže, perfektne vyvážená chuť. Ani ostrá, ani príliš jemná. Bohužiaľ sme o väčšinu prišli, keď Frank omdlel a pri páde zo stoličky na seba celý hrniec strhol. Neviem či to prežije, chudáčik. Čím ich to na tom severovýchode kŕmia? Ako by asi dopadol, keby niekto uvaril niečo fakt ostré?


Vložil Igsen01 dňa 09-01-2009 Prezretá 16177x Komentovaná 2x

Páčila sa ti m@ilovina? Ohodnoť ju, okomentuj alebo pošli priateľovi na mail.

Hodnotenie: 4.91 (34x)
Pošli m@ilovinu mailom Vlož komentár k m@ilovine Linkuj a zdieľaj

Komentáre: 2


1.homer poslal komentár 10-02-2009 00:01:37

Poznám to už niekoľko rokov, ale smejem sa na tom vždy znova a znova... Skvelé!


2.Gama poslal komentár 02-04-2011 13:58:33

HAHAHAHAHAHA xDDD no tak toto má šťavu! skoro som sa pocikala od smiechu! xDDD ešte teraz sa mi lejú slzy smiechu od vety : "Veď to zožerie farbu z diaľnice!", alebo také niečo :D Naozaj majstrovský výkon, musím uznať, klobúk dole pred autorom! Neviem odkiaľ to nabral, ale môžem Vám zaručiť, je to naozaj smiešne! Aj moja rodina sa na tom smeje doteraz :D HAHAHAHAHAHAHA