Úvahy

Pre použitie niektorých funkcií je potrebné mať JAVASCRIPT zapnutý!Rezignácia na dospelosť

Moja demisia na funkciu dospelého človeka.

Týmto oficiálne podávam demisiu na funkciu dospelého človeka.
Rozhodol som sa, že naďalej na seba beriem zodpovednosť 19 ročného dieťaťa. Chcem chodiť k McDonaldovi a myslieť si, že je to štvorhviezdičková reštaurácia. Chcem si púšťať drievka po blatovej kaluži a poháňať ich hádzaním kamienka. Chcem si myslieť, že lentilky sú lepšie ako peniaze, pretože ich môžem zjesť.
Chcem v lete ležať tieni veľkého dubu a popíjať s kamarátmi limonádu. Chcem sa vrátiť do čias, kedy bol život jednoduchý - stačilo poznať len farby, násobilku a pár básničiek a nevadilo mi to, pretože som nevedel, čo všetko neviem a bolo mi to fuk. Vedel som byť šťastný v blaženej nevedomosti o všetkom, čo by ma mohlo rozrušiť alebo naštvať.

Chcem si myslieť, že svet je spravodlivý. Že ľudia sú poctiví a dobrí. Chcem veriť, že všetko je možné. Chcem zabudnúť na zložitosť života a žasnúť nad maličkosťami. Chcem žiť zas jednoducho. Nechcem, aby sa môj deň skladal z havárii počítača, hor papiera, zlých správ, starosti ako prežiť do výplaty, ohovárania, chorôb a straty milovaných ľudí. Chcem veriť v silu úsmevu, objatia, láskavého slova, pravdy, spravodlivosti, snov, predstavivosti, naivnosti a stavania snehuliaka.

Takže tu je moja občianka, vodičák, platobné karty, formulár na daňové priznanie.

Oficiálne rezignujem na dospelosť, ale najprv si ma musíte chytiť!!!


Vložil lepis dňa 02-01-2009 Prezretá 2540x Komentovaná 1x

Páčila sa ti m@ilovina? Ohodnoť ju, okomentuj alebo pošli priateľovi na mail.

Hodnotenie: 4.63 (8x)
Pošli m@ilovinu mailom Vlož komentár k m@ilovine Linkuj a zdieľaj

Komentáre: 1


1.Igsen01 poslal komentár 18-02-2009 20:06:00

Prechádzam príspevky a toto ma dnes naozaj zaujalo - rád by som sa pripojil - hlavne tá predstava ležať bezstarostne pod tým dubom.